Kontakt

Telefónny kontakt: +421 949 649 459

+421 917 830 888

Vyhľadávanie

V ponuke je 33 nehnuteľností.

EXKLUZÍVNE - KAŠTIEĽ ZÁBORSKÉ - historická kultúrna pamiatka

Cena:
239 000,00 €
Kraj: Prešovský kraj
Okres: Prešov
Obec: Záborské
Ulica: Mirka Nešpora 6476/73
Kategória: Hotely a reštaurácie
Druh: hotel
 
Stav objektu: čiastočná rekonštrukcia
Rok výstavby: 1614
Podlahová plocha: 243 m2
Energ. certifikát: neuvedené
Druh parkovania: neuvedené
ID inzerátu: 1347
  

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Historické budovy, zámky a kaštiele v nás vyvolávajú predstavu dávnych dôb minulých. Prečo však nepreniesť súčasnú dobu a život do týchto historických budov a spojiť súčasnosť s minulosťou...
EXCLUSIVE REAL Vám EXKLUZÍVNE ponúka na predaj jeden z takýchto kaštieľov, nachádzajúceho sa na východe Slovenska, v strede príjemnej, v poslednom období na výstavbu domov vyhľadávanej obci Záborské, vzdialenej 8 km od mesta Prešov.
Kaštieľ bol postavený v pol.16.storočia na 24 árovom, voľnom vyvýšenom pozemku pri ceste, ktorá prechádza obcou a do dnešnej doby prešiel viacerými dobovými zmenami. Svojou podstatou a situovaním patrí medzi dominanty obce i v súčasnosti. Barokovo-klasicistická stavba je dvojpodlažná s podpivničením a dvoma nárožnými vežami a úplne barokizovanou fasádou. Vstup do kaštieľa je situovaný z východnej strany cez dvojramenné vonkajšie schodište, ktorým sa dostaneme na 1.podlažie s 8 miestnosťami a 2 tzv.kaplnkami.
Miestnosti majú valené klenby a v niektorých sú steny a stropy vyzdobené renesančne maľovanými rastlinnými motívmi. V najväčšej miestnosti tzv. "tančiarni" o rozlohe 73 m2 stojí krásna kachľová pec, datovaná na prelom 19. storočia a súčasťou je aj historická drevená podlaha. V podpivničených priestoroch je 10 miestností a východ k hlavnému schodišťu. Stavbu o zastavanej ploche 300m2 tvorí aj podkrovie, ktoré ponúka priestor na 2 - 3 bytové jednotky.
Kaštieľ bol rodným sídlom rodiny Zatureckých až po rozdelenie majetku a odkúpení istým prešovským advokátom. Od r.1975 bol v majetku Štátnej vedeckej knižnice a slúžil ako depozit kníh do začiatku 21. stor., až pokiaľ nebol odkúpený súčasným majiteľom.
Dodnes si kaštieľ zachoval množstvo autentických konštrukcií a výtvarných prvkov, ktoré sa nachádzajú jednak v exteriéri : štukom zdobená fasáda s manzardovou strechou a komínovým telesom, ako aj v interiéri: autentická štuková výzdoba, povrchy, výplňové konštrukcie. Stavba prešla architektonicko-historickým výskumom v r.2016, má statické posúdenie a platné stavebné povolenie z r.2018. V súčasnosti je kaštieľ udržiavaný, priestory kompletne vyčistené a každá miestnosť vymaľovaná.
Na kaštieľ bola vypracovaná architektonická štúdia na obnovu , so zámerom zriadiť v priestoroch penzión, v suteréne aj wellnes, nakoľko lokalita obce Záborské je veľmi zaujímavá, dostupná a žiadaná na budovanie rodinných domov, s čistým vzduchom a blízkosťou lesa.
V obci sa nachádza - OÚ, MHD, MŠ, potraviny, tenisové kurty, futbalové ihrisko, kultúrna sála, fitnes, komunitné centrum, kostol.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE :
kaštieľ - 16 stor.
pozemok - 2457 m2
zastavaná plocha - 300m2
úžitková plocha - 243 m2
podlažia - nadzemné 2 // podzemné 1
miestnosti - nadzemné podlažie 10
- podpivničenie - 10
- podkrovie
IS - elektrika zavedená v kaštieli, s možnosťou vykurovani
Ak Vás spomínaný kaštieľ oslovil, rada Vám jeho priestory, aj okolie osobne predstavím a samozrejme vážnemu záujemcovi poskytnem všetky historické podklady, dokumenty, štúdia...
Môj kontakt - Silvia Hudáková - 0915963784

Maklér:

makler
Maklér:Silvia Hudáková
Telefón:0915963784
E-mail:silvia.hudakova-ZVNC-exclusivereal.sk

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.